Skip to main content

501 15 16 15

biuro@parkaria.pl

Ławki betonowe

Dlaczego wybrać właśnie ławki betonowe w technologii betonu płukanego?

Dzięki stabilnej i solidnej konstrukcji, ławki betonowe muszą być i są niezwykle trwałe i wytrzymałe. Typowa ławka betonowa doskonale nadaje się do wykorzystania w przestrzeni miejskiej, gdzie właśnie te cechy są najbardziej cenione. Elementy betonowe wykonane w technologii betonu płukanego tworzą masywna konstrukcję która z powodzeniem oprze się wandalom. Mechaniczne uszkodzenie tej ławki betonowej raczej nie jest łatwe. Dlatego warto wykorzystywać je w każdej przestrzeni małej architektury. Również tam, gdzie jest dużo młodzieży. Betonowe ławki parkowe mogą się oprzeć nawet najbardziej wymyślnym pomysłom wandali.

Ławka betonowa siedzisko drewniane - wysokiej jakości.

Beton płukany, używany do odlania konstrukcji takiej ławki, jest odporny na warunki atmosferyczne. Niska temperatura, wysoka wilgotność, czy palące promienie słońca i wysuszający powierzchnię wiatr - wszystko to wpływa na materiały z których zazwyczaj wykonuje się ławki. Dlatego większość z nich wymaga konserwacji. W przypadku betonowych odlewów ławek, wybiera się mieszanki, które pozwalają ominąć tego rodzaju problemy. Porządnie wykonana ławka betonowa może służyć przez wiele lat. Elementy betonowe ławki dostarczane są do samodzielnego montażu.

Ile kg waży ławka betonowa? Nawet 350 kg.

Ławka parkowa betonowa ma też odpowiedni ciężar, co sprawia, że bardzo trudno je usunąć czy przewrócić. Oznacza to, że o wiele rzadziej odnotowuje się próby kradzieży tych ławek. Dzięki temu raz ustawione w jednym miejscu np bez oparcia ławki betonowe, mogą być z powodzeniem eksploatowane przez użytkowników. Nie ma konieczności stałego kontrolowania liczby ławek na danej przestrzeni.

Jako producent ławek betonowych gwarantujemy wysoką jakość.

Betonowe konstrukcje ławek miejskich dobrze sprawdzają się wśród nowoczesnej i futurystycznej architektury. Kamień, szkło i podobne, również betonowe struktury ścian otaczających place i ulice budynków, to idealne rozwiązanie, pozwalające dobrze wpasować takie komfortowe ławki betonowe w stylistykę miejskiego krajobrazu.

Wyjątkowe ławki betonowe producent Parkaria.

Współcześnie betonowe elementy i drewniane siedzisko tworzą betonowe ławki miejskie i zdają się wracać do łask. Coraz częściej ławki parkowe betonowe posiadają i wykonane są z wysokiej jakości betonu i są coraz częściej doceniane za swoje parametry budowlane. Od początków architektury modernistycznej, zauważa się jego walory estetyczne i ławka betonowa przeznaczona jest do wszelkiego wykorzystania w przestrzeni publicznej. Odpowiednio uformowany odlew betonowy może tak dobrze wpasować się w otoczenie, że wyda się częścią architektonicznego planu.